Vše, co potřebujete k péči o Vaše OMNIFERA šátky.

PRANÍ  Váš nový šátek je nutné před prvním navázáním vyprat.

Vždy dodržujte instrukce na etiketě s pracími symboly.
Používejte šetrné prací prostředky a vyhněte se těm, které obsahují bělidla a optické rozjasňovače. Použití konvenční aviváže není vhodné.
U citlivějších materiálů se vyvarujte vyšším otáčkám při ždímání.
Každý šátek vyžaduje rozdílnou teplotu praní vzhledem k použitým materiálům.

PODROBNÉ INSTRUKCE K RUČNÍMU PRANÍ:

Pokud naleznete na štítku symbol ručního praní, postup je následující. Připravte vlažnou lázeň, teplota vody by neměla překročit 30 stupňů a zároveň by neměla být ledová. Citlivé materiály špatně reagují na prudkou změnu teplot.
Přidejte vhodný gelový prací prostředek bez rozjasňovačů a šátek v lázni jemně promačkejte.
Následně šátek v čisté vodě opatrně vymáchejte.  Šátky s příměsí nikdy nekruťte. Můžete je srolovat do ruličky a rukama jemně přebytečnou vodu vymačkat (případně je lze srolovat se suchou osuškou, která vodu odsaje - ideální moment pro alternativní využití našeho Beach MOMu!).
Šátky s příměsí (zvláště vlny) sušíme vždy horizontálně, oblíbený způsob je sušení šátku přeloženého napůl na rozložených osuškách na sušáku. 

SUŠENÍ  Nedoporučujeme sušení v sušičce, pokud je však na etiketě šátku sušička povolená, je možné v ní šátek na nízkou teplotu vysušit. Můžete to napomoci měkkosti a nadýchanosti šátku. Nikdy nesušte v sušičce šátky s příměsí vlny a hedvábí. Vyvarujte se také sušení šátků s hedvábím a vlnou na přímém slunci. Šátky s těmito příměsemi je vhodné sušit horizontálně.

ŽEHLENÍ Bavlněné a lněné šátky můžete napařovat. Zabráníte tím tvorbě podélných skladů, kvůli kterým mohou vzniknout defekty. Šátky s příměsí vlny žehlete na nízkou teplotu. Hedvábí vyžaduje nejnižší stupeň. 

Šátek ošetřujte vždy podle nejcitlivějšího materiálu v kompozici.

OMNIFERA VÝBĚR DOPLŇKŮ K PÉČI

PILO STROJEK NA žmolky

Zapomeňte na žmolky! S ostrými břity a silným motorem je Pilo Fabric Shaver od Steamery Stockholm perfektním pomocníkem k opravě a vyhlazení poškozené tkaniny. Díky malé velikosti a chytrému napájení přes USB si ho můžete vzít kamkoli s sebou. Je účinný, přenosný a jednoduchý na údržbu.
Navíc v neodolatelném matném designu - Pilo posouvá tradiční strojek na žmolky na jinou úroveň.

Pilo strojek na žmolky jsme pečlivě vybrali do našeho sortimentu péče o šátky Omnifera, ale jistě jej využijete v domácnosti i na ostatní tkaniny a pleteniny. Některé materiály mohou časem žmolkovat v namáhaných místech, zejména jemné vlny. Pilo strojek na žmolky pomůže Vašim šátkům získat zpět původní vzhled.
Prosím, neholte Vaše krásné šátky s nopkovým hedvábím a jinou efektní přízí! K těmto šátkům nopky patří!

FUNKCE

  • Automatické vypnutí: jakmile odděláte kryt břitu

  • USB napájení (včetně USB kabelu)

  • Čas nabíjení baterie: 5 hodin

  • Výdrž: 50 minut kontinuální práce s odžmolkovačem