Jak nakoupit

Protože jsou naše exkluzivní šátky vyráběny pouze v limitovaných edicích po cca 10-20 kusech a zájem o ně překračuje nabídku, přistoupili jsme k nejférovějšímu možnému způsobu jejich prodeje a tou je losování o možnost koupě. Všechny nové šátky jsou uváděny na našem webu a facebookové stránce, pro aktuální informace Vám doporučujeme ji sledovat. V případě, že máme nový šátek nachystaný k prodeji, uveřejňujeme tabulku k zápisu zde, jako poslední post blogu, kde si také můžete prohlédnout proběhlá losování/draw.

Pokud máte zájem zakoupit si náš šátek ihned, bez nutnosti zapisování se do losování/draw, využijte nabídku méně limitovaných šátků v našem eshopu nebo si prohlédněte naši minimalistickou značku MOM.

 

O šátcích

KVALITA   Vyrábíme šátky na nošení dětí z různých materiálů. Vybíráme pro Vás ty nejluxusnější materiály z celého světa v nejvyšší kvalitě – přes špičkové ručně sbírané extra dlouhovlákenné bavlny, po to nejlepší evropské hedvábí.

ETIKA  Stejně důležité, jako kvalita použitých přízí, je pro nás i zacházení se zvířaty a etický původ, proto například využíváme pouze merino vlnu, která je „mulesing free“ (více informací o této problematice naleznete například zde na Wikipedii) nebo certifikovanou eticky získávanou angoru. Pokud máme možnost volby, vždy se přikloníme k výběru ekologicky pěstované příze. I když by to v Turecku, Číně nebo Indii bylo určitě jednodušší, šátky Omnifera jsou navržené, utkané a ušité v České Republice a nesou tedy označení Made in Czech Republic.

DESIGN  Moderní minimalistický autorský design je s Omniferou pevně spojený a stal se jejím charakteristickým rysem. Naše vzory jsou originální, vytvořené speciálně pro šátky na nošení dětí Janou Kráčmarovou. Shutterstock nás nebaví, máme vlastní hlavu.

Specialitou Omnifery je Qudruplex Design - vzor, který Vám dává čtyři možnosti, jak šátek nosit. Můžete si jej navázat volnější stranou nahoru a získáte velmi jemný a decentní vzhled téměř bez vzoru. Pokud ho otočíte vzhůru nohama, docílíte výrazného vyznění vzoru ve vrchní partii. Otočte jej do rubu a uvidíte, že získáte další dvě plnohodnotné barevné možnosti, vždy čisté, minimalistické a moderní. Není to jen vzor. Je to filozofie. Flexibilní jako Vy.

KOMFORT  A protože šátky nemohou být jen krásné a luxusní, ale musí se v nich hlavně dobře a pohodlně nosit, velmi pečlivě připravujeme konstrukce látky, ze které jsou šátky šity. Strávili jsme obrovské množství času testováním a vyvíjením nových konstrukcí a věříme, že to byl dobře investovaný čas.

INOVACE  Neradi jezdíme na ocase. Proto se snažíme nacházet nová témata, která bychom do nošení dětí mohli přinést. Jedním z nich je například použití švýcarské „ice cotton“ – šátek z této „ledové bavlny“ Omnifera na trh uvedla jako první na světě. Další novinkou je Ahimsa hedvábí bez násilí.

Z těchto důvodů u nás nenaleznete nejlevnější šátky na trhu, ale šátky, u nichž si můžete být jistí, že jim byla věnována maximální péče ve všech aspektech výroby – od návrhu, přes konstrukci a materiál, až po ušití. V Omnifeře kompromisy neděláme. Také proto, že i my máme děti, které v našich šátcích na těle s láskou nosíme.

Péče

Váš nový šátek je nutné před prvním navázáním vyprat.

PRANÍ  Vždy dodržujte instrukce na etiketě s pracími symboly. Používejte šetrné prací prostředky a vyhněte se těm, které obsahují bělidla a optické rozjasňovače. Použití aviváže není vhodné. U citlivějších materiálů se vyvarujte vyšším otáčkám při ždímání. Každý šátek vyžaduje rozdílnou teplotu praní vzhledem k použitým materiálům.

PODROBNÉ INSTRUKCE K RUČNÍMU PRANÍ:

Pokud naleznete na štítku symbol ručního praní, postup je následující. Připravte vlažnou lázeň, teplota vody by neměla překročit 30 stupňů a zároveň by neměla být ledová. Citlivé materiály špatně reagují na prudkou změnu teplot. Přidejte vhodný gelový prací prostředek bez rozjasňovačů a šátek v lázni jemně promačkejte. Následně šátek v čisté vodě opatrně vymáchejte.  Šátky s příměsí nikdy nekruťte. Můžete je srolovat do ruličky a rukama jemně přebytečnou vodu vymačkat (případně je lze srolovat se suchou osuškou, která vodu odsaje). Šátky s příměsí (zvláště vlny) sušíme vždy horizontálně, oblíbený způsob je sušení šátku přeloženého napůl na rozložených osuškách na sušáku. 

SUŠENÍ  Nedoporučujeme sušení v sušičce, pokud je však na etiketě šátku sušička povolená, je možné v ní šátek na nízkou teplotu vysušit. Můžete to napomoci měkkosti a nadýchanosti šátku. Nikdy nesušte v sušičce šátky s příměsí vlny a hedvábí. Vyvarujte se také sušení šátků s hedvábím a vlnou na přímém slunci. Šátky s těmito příměsemi je vhodné sušit horizontálně.

ŽEHLENÍ  Bavlněné a lněné šátky můžete napařovat. Zabráníte tím tvorbě podélných skladů, kvůli kterým mohou vzniknout defekty. Šátky s příměsí vlny žehlete na nízkou teplotu. Hedvábí vyžaduje nejnižší stupeň. 

Šátek ošetřujte vždy podle nejcitlivějšího materiálu v kompozici.