News

Merino -30% !

Sezóna merino vlny je tu!

A protože jsme se stěhovali a potřebujeme uvolnit prostor, naše šátky s merinem z kolekce Ars et Amor hledají nový domov.
Nyní je můžete zakoupit s 30% slevou!
Užijte si podzim, zpomalte a zachumlejte se do jemné vlny.
(Šátky se nebudou dotkávat, všechny dostupné velikosti naleznete na eshopu.)

It is a merino season!

And because we have moved and we need some more space, our wraps from Ars et Amor Collection with merino wool are 30% off and looking for new homes!
Enjoy Autumn, slow down and wrap up in a snuggly wool.

DSC_0122small.jpg

GIVEAWAY - Instagram

CZ (only this time, sorry!)

Nadělujeme na Instagramu!! 

Rozdáme 5 soutěžícím festival pass na Festival mini, vstupenku na oba dva dny v hodnotě 190,- Kč,

OMNIFERA věnuje šedý Beach MOM,
JULIE věnuje kalhoty Leontýna unisex ve vel. 104,
Hojdavak věnuje Hojdavak Junior – houpadlo pro děti od 3 let,
Urbane - Praha tokyobike premium reseller věnuje batoh Goodordering,
arki věnuje Grand Prix Racing Car v barvě dle výběru.

Omnifera, Urbane – Tokyobike a Arki se na vás budou těšit na festivalu mini, Julie a Hojdavak na festivalu mini tentokrát být nemohou, ale touto cestou alespoň posílají pozdravy… 

Podmínky soutěže naleznete na IG účtu:
www.instagram.com/omnifera

GA_6_ctv.jpg

Festival mini

CZ

Již tento týden proběhne Dětský festival mini a my tradičně nebudeme chybět.
Co uvidíte? Vezmeme jistě pár Omnifer, nové MOM šátky, nové Beach MOMy! Přijďte za námi, těšíme se na setkání! ♥

EN

We are looking forward to see you again this week on Dětský festival mini in Prague!
We will bring Omnifera wraps, new MOM wraps and new Beach MOMs! ♥

mini-jaro19.jpg

Washing + + + Praní

CZ

Dlouho jsem přemýšlela, zda k našim šátkům nabídnout i prostředek na praní. Jedna z opakujících se otázek, které od Vás dostávám, je v jakém konkrétním prostředku můžete šátek vyprat. Rozhodla jsem se tedy zařadit do naší Kolekce péče i přípravky na praní, které považuji za nejvhodnější.
Je třeba zdůraznit, že je pro mne (kromě efektivnosti) nejdůležitějším kritériem naprostá netoxičnost produktu. Z tohoto důvodu jsem po dlouhých úvahách oželela prozatím možnost zařadit do sortimentu produkt s vlastním logem a dala jsem přednost firmě, která tuto možnost nenabízí, ale její produkty jsou dle mých kritérií ty nejlepší na trhu a sami je dlouhodobě používáme.
Při výběru správného produktu je třeba si uvědomit, že rezidua toxických látek z pracích prostředků v textiliích zůstávají a jsou pak absorbována kůží. Sice v malých, ale každodenních dávkách. Další část těchto chemikálií vdechujeme. Protože se v případě šátků jedná především o kůži našich nejmenších, nechci ve výběru dělat kompromisy.
V konvenčních prostředcích naleznete množství nežádoucích látek jako jsou konzervanty, optické rozjasňovače, syntetické parfémy a další chemikálie, které působí například jako endokrinní disruptory, způsobující hormonální nerovnováhů a zatěžující imunitní systém.
Nejen člověk je ale ohrožen toxickými koktejly z konvenčních pracích prostředků. Trpí jimi i příroda. Voda z praní se dostává do povrchových i spodních vod a má zde ničivý vliv na vodní organismy a své okolí.
Jak už se člověk několikrát přesvědčil, vše, co do přírody vypustí, se mu v nějaké formě zase vrátí zpět. Stejně tak je tomu i s látkami z pracích prostředků.
Na trhu je nyní již množství ekologičtějších prostředků, my jsme se rozhodli nabídnout Vám ten, který považujeme za nejčistší, ve variantě bez jakékoli vůně, tedy i éterických olejů, které mohou být pro citlivé osoby dráždivé. Můžete jej zakoupit v našem eshopu, nebo si jej přidat ke svému nákupu během losování. Vybrali jsme pro Vás sestavu tří produktů, které se skvěle doplňují, hodí se na všechny naše příměsi a máme je sami vyzkoušené.

EN

For a long time I was hesitating if I should offer a washing detergent to our wraps. One of repeating questions that I recieve from you is which specific detergent should you use for your new wrap. I have therefore decided to include washing products that I consider the most appropriate to our Care Collection. I should emphase that the most important criterion for me (beside the effectiveness) is to offer a truly non-toxic product. For this reason I put aside a possibility to have a branded product for now and preferred a company that does not offer this option, but its products are, according to my criteria, the best on the current market (and we use it ourselves for a long time).
When choosing the right product, it is important to realize that residues of toxic substances from detergents remain in textiles and are absorbed by the skin. In small but everyday doses. We breathe in another part of these chemicals. And because in wraps it concerns especially the skin of our smallest, I don't want to compromise.
In conventional detergents you can find a number of undesirable substances such as preservatives, optical brighteners, synthetic fragrances and other chemicals that act as endocrine disruptors for example, causing hormonal imbalances and a damage to our immune system.
But not only humans are threatened with toxic cocktails from conventional detergents. Nature also suffers. Water from washing enters the surface and underground waters and has a devastating effect on aquatic organisms and surroundings. As man already knows, everything we release into nature will come back to us in some form. It is unfortunately true also with chemicals from detergents.
You can find more environmentally friendly detergents nowadays on the market and we would like to offer you the one that we consider to be the cleanest, without any frangrance or essential oils, that can be irritant for sensible persons. You can buy it in our online shop or add it to your draw entry. We chose three products that complement each other, are suitable for all our blends and we have tested them ourselves.

collage.jpg

OMNIFERA Amor

DSC_1698baruprsmall.jpg

CZ

Muselo to být.
Dávno pradávno, v prosinci 2013, se zrodil nápad na to, začít vyrábět vlastní šátky. A ta má úplně prapůvodní myšlenka na vzor, který by na šátku měl být, byl bůžek lásky Amor. Odrážel všechno, co jsem si pod pojmem “vzor šátku na nošení dětí” představovala. Byla v něm má láska k antice, mytologii, kunsthistorii a byla to láska ztělesněná, láska, která má křídla, láska bezpodmínečná. Byl to symbol. Věčný, času nepodléhající symbol.
Ale jak už to se mnou bývá, hledala jsem tu správnou formu tak dlouho, až jsem se rozhodla, že je třeba jít jinam. Abstrahovat. Být to, co doopravdy jsem. Architekt. Protože všechno musí být pravdivé a čisté.
(Možná si ještě pamatujete na jeden z prvních postů na našem facebooku.)
Myšlenka se posouvala, neztratila se, transformovala se. Křídla, křídla, křídla… kam mě to jen vede? Vidím v hlavě film Wima Wenderse a jeho anděly z Nebe nad Berlínem. Občas nějaký zůstane na zemi… Mám to. O nějaký ten měsíc později vznikl vzor Wings of Desire, první vzor Omnifery, který už znáte z šátků.
Prapůvodní vzor zůstal v šuplíku. Ale když se otočím a vrátím se o těch přesně 5 let dozadu, cítím, že něco dlužím. Dlužím to Omnifeře. Ona by si toho malého nezbedného bůžka zasloužila, potřebuje svého patrona a Amor je jejím věrným obrazem.
Tento měsíc je to přesně 5 let, kdy prvním vzorem začala Omnifera dýchat a já to chci s Vámi oslavit jeho realizací.
První kousky bude možné si prohlédnout naživo na festivalu mini.

EN

It had to happen.
Once upon a time, in December 2013, the idea of making baby wraps was born. And my very first idea about the perfect pattern for a baby wrap was the god of love, Amor. It reflected everything I imagined under the term “a pattern for baby wrap”. There was my love for antiquity, mythology, history of art and it was a love itself, love with wings, love unconditional. It was a symbol. Eternel, timeless symbol.
But as it happens with me, I was searching for the right form for so long, that I decided to go other way. To abstract. To be what I really am. Architect. Because everything must be true and clean.
(You might remember one of the first posts on our facebook.)
The idea was moving, it didn’t disappear, it transformed. Wings, wings, wings… where does this lead me? I see Wim Wender’s movie in my head and his angels from Wings of Desire. Some of them stays on the earth… I have it. Few months later the first Omnifera pattern that you know was born - Wings of Desire.
The original pattern stayed hidden in a drawer. But when I turn back in time I feel that I owe something. I owe it to Omnifera.
Omnifera deserves this little naughty god, it needs its patron and Amor is Omnifera’s faithful image.
This month it is exactly 5 years when Omnifera started to breath through this first pattern and I want to celebrate it with you by its realization.

OMNIFERA care collection + + + OMNIFERA kolekce péče

CZ

Protože od Vás dostáváme spoustu dotazů ohledně vhodné péče o naše šátky, rozhodli jsme se rozšířit náš eshop o pečlivě vybrané produkty, které Vám s péčí pomohou, a které můžeme s klidným srdcem doporučit.

Jako první vlaštovku přidáváme velmi stylový a efektivní strojek na žmolky Pilo Fabric Shaver od Steamery Stockholm s USB napájením, v matném růžovém provedení. Jistě jej však využijete v domácnosti a na cestách i na ostatní tkaniny a pleteniny. Některé materiály mohou časem žmolkovat v namáhaných místech, zejména jemné vlny. Pilo strojek na žmolky pomůže Vašim šátkům získat zpět původní vzhled. Těšme se z dlouhé životnosti tkaniny správnou péčí o ni. I o tom je slow fashion.

Naším cílem je vytvořit ucelenou kolekci péče o naše šátky, velmi brzy se můžete těšit na další produkty.

Příště se zaměříme na praní, konečně tak splním slib, který jsem dala v příspěvku o problematice umělých přízí a superwash merina.

EN

You send us many messages concerning the wrap care and that is why we decided to extend our range with carefully selected products that complement our wraps.

The first one to introduce is the most stylish and effective Pilo Fabric Shaver from Steamery Stockholm s USB napájením, in a cute matte pink design. It is great for your wool wraps, but you can use it on your clothes as well.

Our goal is to create a complete collection of a wrap care and we will add other products very soon.

It will be all about the washing next, I will finally fulfull the promise I gave you in the post about problems with plastic yarns and superwash merino.

Newborn Omnifera - Inception 023

EN

Newborn Omnifera

Our long time research is over, after many prototypes the very first special newborn Omnifera is ready! <3
Lightweight, soft and fluffy.
At the moment we can offer you 2 pieces of Inception 023, a special newborn wrap that is great for first months of your baby. Amazing for prematurely born babies and low birthweight babies. If you are interested in buying this wrap, send us an email to info@omnifera.eu.

EDIT: BOTH WRAPS RESERVED

Inception 023

material: 100% Egyptian cotton
weight: 226g/m² pre-wash

6 - €167
(21% VAT is excluded for non EU customers.)

Muted orange with gray.

Signature Omnifera Quadruplex design style created by Jana Kracmarova allows you to choose your favourite side. The pattern gradually disappears along the width of the wrap, creating a bold design on one side and leaving only few elements on the other side. Turn it over four times to get the right look for you, always modern, clean and minimalist.

CZ

Novorozenecká Omnifera

Dlouho jsme pracovali na vývoji lehoučkého, měkkého a nadýchaného šátku, který by Vám posloužil speciálně na první měsíce života Vašeho miminka <3 Ctíme Vaši volbu, víme, že jsou mezi Vámi tací, kteří si přejí mít jeden univerzální šátek na celé nosící období a nechtějí řešit další (pro ty je tu například naše kolekce MOM - www.momdesign.com), ale i tací, kteří rádi vlastní několik šátků pro různé příležitosti a dají přednost našim limitovaným edicím v rozličných gramážích a příměsích.
Omnifera se s radostí snaží vyjít vstříc všem Vašim potřebám! (Navíc vyvíjet cokoli nového je pro nás jako vždy potěšením.)
Novorozenecká Omnifera je také výbornou volbou pro miminka předčasně narozená a pro ta s nižší porodní váhou.
Po spoustě pokusů tu máme konečně finální novorozenecký šátek, který Vám můžeme nabídnout. Pokud máte novorozené miminko nebo chcete třeba nastávající maminku obdarovat, nabízíme Vám ke koupi 2 kusy šátku Inception 023. Pokud o něj máte zájem, napište nám, prosím, na info@omnifera.eu.

EDIT: OBA ŠÁTKY ZADÁNY

Inception 023

materiál: 100% egyptská bavlna
váha: 226g/m² před praním

6 - 4180 CZK (€167)

Tlumená oranžová s šedou.

Vzor Inception spadá do originálního Omnifera Quadruplex designu.
Omnifera Quadruplex design, navržený Janou Kráčmarovou, Vám dává čtyři možnosti, jak šátek nosit. Můžete si jej navázat volnější stranou nahoru a získáte velmi jemný a decentní vzhled téměř bez vzoru. Pokud ho otočíte vzhůru nohama, docílíte výrazného vyznění vzoru ve vrchní partii. Otočte jej do rubu a uvidíte, že získáte další dvě plnohodnotné barevné možnosti, vždy čisté, minimalistické a moderní. Není to jen vzor. Je to filozofie. Flexibilní jako Vy.

Omnifera zmíněná ve Vogue + + + Omnifera featured in Vogue

CZ

Jednoho krásného dne se mi v inboxu objevil email z britské Vogue. Dovolila bych si říct ne? Ne.
Jediné, co zbývalo, bylo vybrat obrázek. Jako první mne napadla Marley Clark, dělá úžasné fotky a je tak krásná a neuvěřitelně milá... Ale moje výborná kamarádka mne zastavila: "Cože? Vogue?! Kdybych mohla, tak tam dám sebe!!" A já najednou věděla, že má pravdu. Zasloužím si to. Já jsem Omnifera. Já jsem to všechno vytvořila.
A tak jsem velmi pečlivě vybrala fotku mých zad. Ale co, je to přece o šátku! :-)
Moji milí, nikdy se nepodceňujte! <3
(Nevšímejte si, prosím, rozcuchu mé malé dcerky, nesnáší účesy. )

EN

One day I recieved an email from British Vogue. Would I dare to say no? No.
I just had to choose a picture. My first thoughts went to Marley Clark, she makes wonderful photos and is just so beautiful and nice person overall... But a very good friend of mine told me: "What? Vogue?! If I could I would put there myself!!" And I instantly knew she was right. I deserve it. I am Omnifera. I created it all.
So I very carefully chose an image of my back. Well, let the wrap shines! :-)
Hey! Never underestimate yourself! <3
(Never mind the messy hair of my daughter, she hates hair styles. ) 

193 - Pint-Sized Chic4.png

Heart Rock Primrose Hill

EN

Heart Rock Primrose Hill - draw to purchase

material: 50% Egyptian cotton, 29% mulberry silk, 21% linen
weight: 310g/m² pre-wash

4 - €316 (one available), 5 - €340, 7 - €397(one available)

A lovely summer wrap in a subtle pink and grey.

Heart Rock Primrose Hill is moldable and airy, strong enough for toddlers and soft enough for babies.

Our signature Heart Rock design is graphic, minimal and modern - great for every occasion.

Heart Rock Primrose Hill premiere was on Summer Magic in London, extra wraps will be now sold via draw. There is usually about 10-20 wraps in our limited editions.
If you would like to purchase this wrap, please fill in the form below. 
Please enter a draw only if you have an intention to purchase a wrap!

The draw will close on Friday at 9pm CEST. We will choose the names from the hat soon after that. Invoices will be sent to the winners and must be paid in 24 hours or names will be redrawn. 
You may only enter the draw one time. 
Thank you very much for your interest!

CZ

Heart Rock Primrose Hill - losování o možnost koupě 

materiál: 50% egyptská bavlna, 29% morušové hedvábí, 21% len
váha: 310g/m² před praním

4 - 7800 CZK (€316) (1ks k dispozici), 5 - 8400 CZK (€340), 7 - 9800 CZK (€397)(1ks k dispozici)

Nádherný letní šátek v šedé barvě s jemně růžovou.

Heart Rock Primrose Hill je poddajný a vzdušný, dostatečně nosný pro větší děti a zároveň měkký pro menší miminka.

Náš originální vzor Heart Rock je grafický, minimální a moderní - skvělý pro každou příležitost.

Heart Rock Primrose Hill měl premiéru na londýnském Magic Summer, zbytek šátků je nyní k dispozici formou losování. Šátků v limitovaných edicích bývá zhruba 10-20 kusů.
Pokud si jej přejete zakoupit, vyplňte prosím tabulku.
Každý se může do losování přihlásit pouze jednou na jednu velikost!
Prosím, zapisujte se do losování pouze v případě, že máte zájem si šátek opravdu zakoupit!

Losování bude uzavřeno v pátek ve 21 hodin. Brzy poté vylosujeme výherce, kterým zašleme faktury. Tito budou mít 24h na jejich zaplacení - platba se provádí pouze převodem (máme i SK účet, takže se nemusíte obávat poplatků) - v této lhůtě musíte odeslat potvrzení o zadání platby na náš email, v opačném případě přistoupíme k přelosování. 
Velmi Vám děkujeme za Váš zájem!

 

 

Rozhovor pro portál děti.sk + + + Interview for deti.sk

DSC_0489.jpg

(SLOVAK ONLY, SORRY!)

Myšlienkou výroby vlastných šatiek sa autorka a majiteľka značky Omnifera Jana Kráčmarová, začala zaoberať v roku 2013. Viac ako pol roka trval samotný vývoj, takže prvé šatky sa začali predávať v roku 2014. Konceptuálny prístup, prepracovaný dizajn a dokonalosť v detailoch, zaradili šatky Omnifera do luxusného šatkového segmentu. Omnifera sa za krátky čas stala priekopníčkou tzv. high-end nosenia detí v ČR a SR.

Omnifera sa dá z latinčiny voľne preložiť ako „všetko nosiace“, alebo zjednodušene „tá, ktorá všetko nesie“, či „tá, ktorá všetko unesie/znesie“.

Kde nachádzate inšpirácie pre vzory a názvy vašich šatiek?

Ako architektka som zvyknutá na konceptuálny prístup k práci, takže sa snažím, aby všetko, čo robím, malo myšlienku, nejaký príbeh. Svet je zahltený plytkým dizajnom. Všetky vzory navrhujem ja, takže sú ovplyvnené tým, čo som prežila, ako vnímam svet.

Napríklad vzor Wings of Desire je inšpirovaný filmom Wima Wendersa Nebo nad Berlínom a medzi hlavné postavy patria anjeli Damiel a Cassiel, podľa ktorých som nazvala prvé dve šatky. Je to taká neokresaná poézia, ktorá je mi blízka.

Vzor Morava má základ v mojom rodnom kraji, podkladom preň je hanácka výšivka. Kubista je zase poklonou úžasnej kubistickej architektúre v Čechách, ktorá je vo svetovom meradle úplne ojedinelá. 

Naopak, Inception je abstraktný motív, inšpirovaný japonskou kaligrafiou. Ide o jednoduché ťahy štetcom. Každý si v ňom môže nájsť to svoje. Zo starších šatiek je model Inception 001 najúspešnejším.

IMG_6277.jpg

To znie veľmi premyslene a prepracovane. Čo je pre značku Omnifera charakteristické?

Vzorov je veľa a ďalšie chystáme. Niekedy mám nutkavú potrebu spraviť niečo naozaj jednoduché. Niečo, za čím sa nič tajomné neskrýva, ale je to vo svojej podstate krásne. Napríklad obláčiky vo vzore Nubes, či hviezdičkový Skyfall.

Je pre mňa dôležité, aby moja tvorba bola vyvážená. Nechcem sa na nič hrať, robím veci tak, ako ich cítim. Chcem, aby Omnifera bola synonymom pre čistý, súčasný, ale zároveň nadčasový dizajn. Inklinujem k minimalizmu, ale snažím sa byť otvorená. 

Pred dvomi rokmi som uviedla na trh originálny spôsob vypracovania vzoru na šatke – Omnifera Quadruplex Design. Využíva šírku šatky na zmenu hustoty vzoru. To znamená, že pri jednom leme je motív najhustejší a smerom k druhému redne. Quadruplex tak umožňuje využitie štyroch rôznych vizáží šatky. Je to ako 4 v 1, milujem flexibilitu. Pre Omniferu je tento spôsob vzorovania príznačný – Quadruplex Design nájdete napríklad na vzore Inception alebo Heart Rock.

Aké materiály používate? Ktoré typy priadzí patria medzi najobľúbenejšie u zákazníčok a zákazníkov?

Osobne zbožňujem vlnu. Či už ťaviu, kašmír, alpaku, alebo merino vlnu. Používam ju na šatky veľmi rada a často. Medzi zákazníkmi sú veľmi obľúbené šatky s vlnou merino. Je to najmä vďaka ich vlastnostiam a cenovej dostupnosti.

Naším „ zložením“ by mohla byť zmes vlny, hodvábu a kašmíru, ktorú majiteľky zbožňujú pre kombináciu nosnosti, pružnosti a kašmírového dotyku. Exkluzívna je aj kombinácia ťavej vlny s hodvábom. Predstavuje skutočný luxus.

Často používam aj hodváb, ktorý je prírodným materiálom a existuje v rôznych textúrach – na dotyk drsnejší japonský hodváb, tussah hodváb, alebo hladký kĺzavý morušový hodváb.

Veľmi zaujímavé však môžu byť aj rôzne druhy bavĺn – Pima, Supima, egyptská bavlna, ľadová bavlna (tú sme do šatky použili prví na svete) a ďalšie.

Za zmienku stojí aj použitie mletej morskej riasy vo viskózovom vlákne. Nebránim sa ničomu, čo považujem za dostatočne etické, ekologické a primerané. Nie som fanúšik umelých vláken pre malé deti, používam radšej prírodné materiály.

Ak sa však pýtate, ktorá šatka Omnifera je najúspešnejšia, tak je veľmi ťažké odpovedať. Obľúbenosť sa stále mení. Medzi veľmi obľúbené patria šatky Heart Rock Eiger North Face, zo starších Inception 001.

DSC_0314.jpg

Vaše šatky však pomáhajú nielen zákazníčkam, ktoré si ich kúpia. Čo je to projekt Helper?

Vždy som si hovorila, že ak Omnifera začne generovať nejaký zisk, rada podporím osvetu nosenia detí. Vidím, aký obrovský význam pre bábätko má tesný kontakt s matkou a koľko ľudí o tom netuší. Šatka je najlepšou pomôckou!

Preto hneď, ako to išlo, s radosťou som sa do toho pustila. Vyrobili sme šatky, ktoré majú pomáhať v materských centrách, neziskových organizáciách a podobne. Tak vznikol projekt Helper, ktorý umožňuje vybratým organizáciám zakúpiť kvalitné bavlnené šatky za dotovanú cenu. Z vlastnej iniciatívy sme viac ako polovicu šatiek darovali deťom, ktoré to potrebovali najviac. O šatku zdarma sa však nedá požiadať.

DSC_1102.jpg

Omnifera nie sú iba šatky. Ponúkate aj viacero doplnkov a vychytávok týkajúcich sa nosenia detí.

Mojím zámerom je sústrediť sa na jeden produkt, a tým sú šatky na nosenie detí. Šatka sama o sebe je veľmi komplexná vec. Výroba doplnkov nie je mojou prioritou a zaoberám sa ňou iba v prípade, ak mi zostane nejaký čas, alebo mi napadne veľmi nutkavá myšlienka, ktorú musím zrealizovať. A na nutkavé myšlienky som expertka (napríklad nedávno som založila minimalistickú značku MOM).

Ak sa doplnok vyrába priamo zo šatkovej látky, hrozí, že výsledok nebude harmonický. Vzory totiž vytváram priamo pre šatky, ktoré majú určitú šírku, vlastnosti a to jednoducho nejde len tak bezmyšlienkovito aplikovať na rôzne produkty.

Preto veľmi dobre zvažujem, kým sa do niečoho takého pustím. Už nejaký čas v limitovanom množstve ponúkame originálne šatkové kabelky japonského typu – furoshiki. Máme aj šatky na krk, ktoré nie sú vyrobené zo šatkovej látky a vzor na ne bol prispôsobený materiálu.

Už rok máme veľké šály so strapcami vyrobené zo šatiek, ktoré sú prispôsobené na nosenie v krátkych úväzoch. Minulú jeseň sa medzi vychytávky zaradil aj kabát pre nosiace mamičky, ktorý vznikol v spolupráci so známou českou módnou návrhárkou Josefinou Bakošovou.

MC0199.jpg

Poodhalíte nám trochu aj zákulisie značky Omnifera?

Naše šatky vyrábame prevažne v limitovaných edíciách. Ide zhruba o 10 – 20 kusov veľmi exkluzívnych butikových šatiek. Zákazníci sa ma často pýtajú, prečo nevyrábame viac šatiek, keď je o ne taký záujem. Ja som však dizajnér, nie obchodník. To, čo ma baví, je navrhovanie šatiek, vývoj, finalizácia, milujem detaily a šatkám venujem veľkú pozornosť a starostlivosť. Nemám záujem o masovú výrobu.

V Omnifere pracujeme iba dvaja, ja a môj manžel, ktorý sa firme venuje po príchode z práce. Teda pokiaľ nepočítam naše dve malé deti, ktoré pri tom všetkom nemôžu chýbať.

Dohromady robíme úplne všetko – od návrhu, výberu priadzí, fotenia, webstránky, komunikovania s dodávateľmi, administratívy až po balenie balíkov a ich odvoz na poštu.

Je to síce práca asi pre päť ľudí, ale tak nám to v tejto chvíli vyhovuje. Celý proces mám pod kontrolou a umožňuje mi to udržať celý koncept značky podľa mojich predstáv. Budúcnosť je však otvorená, vývoju nezabránime, stále mám v hlave aj nové projekty, na ktorých pracujem.

Vydané 28.5.2018 o 12:55

Autor: Martina Haršányiová

Článek v originálním znění naleznete zde: https://www.deti.sk/sme_rodicia/osobnosti/clanok/jana-kracmarova-autorka-satiek-na-nosenie-deti-ma-rada-minimalizmus

Letní taška k šátkům + + + Summer tote bag

EN

Summer is in the air!
We thought a good summer bag could be useful! Big, solid, made from organic cotton and with a wooden button... 
And here it is. From now on we will add it for free to our wraps from limited editions instead of backpacks. (They will return in the autumn.)
We hope you will enjoy them during your summer adventures! ❤️

CZ

Léto už je na dosah!
Tak jsme si řekli, že by se Vám hodila pořádná letní taška. Krásná, pevná, z organické bavlny a s dřevěným knoflíčkem...
A tady ji máme. Od dnešního dne ji budete dostávat zdarma k limitovaným šátkům místo našich batůžků. Ty se vrátí zase k podzimu.
Užijte si ji a dejte nám pak vědět, co s Vámi všechno procestovala! ❤️

DSC_0926xs.jpg

Heart Rock Primrose Hill

EN

Heart Rock Primrose Hill - a special pre-sale for Magic Summer in London!

material: 50% Egyptian cotton, 29% mulberry silk, 21% linen
weight: 310g/m² pre-wash

4 - €316, 5 - €340, 6 - €373 - now sold out!, 7 - €397

A lovely summer wrap in a subtle pink and grey.

Heart Rock Primrose Hill is moldable and airy, strong enough for toddlers and soft enough for babies.

Our signature Heart Rock design is graphic, minimal and modern - great for every occasion.

This wrap is only available for pick up at the show, please make sure you have a valid ticket, if you would like to buy it!!
If you would like to buy this wrap, please send us an email to info@omnifera.eu with "Heart Rock Primrose Hill" in the subject and your PayPal address, preferred size and your Magic Summer ticket number in the body.
Only very limited number available!


(Don´t worry, I will keep few pieces for a draw after the show, for those who couldn´t attend :-) ) 

CZ

Heart Rock Primrose Hill - speciální předprodej pro Magic Summer v Londýně!

materiál: 50% egyptská bavlna, 29% morušové hedvábí, 21% len
váha: 310g/m² před praním

4 - 7800 CZK (€316), 5 - 8400 CZK (€340), 6 - 9200 CZK (€373) - vyprodaná!, 7 - 9800 CZK (€397)

Nádherný letní šátek v šedé barvě s jemně růžovou.

Heart Rock Primrose Hill je poddajný a vzdušný, dostatečně nosný pro větší děti a zároveň měkký pro menší miminka.

Náš originální vzor Heart Rock je grafický, minimální a moderní - skvělý pro každou příležitost.

Tento šátek je dostupný pouze k vyzvednutí na londýnské party, ujistěte se tedy, že máte platnou vstupenku,pokud jej chcete zakoupit!!
Pokud si šátek přejete v předprodeji zakoupit, zašlete nám, prosím, email s předmětem "Heart Rock Primrose Hill" v předmětu na info@omnifera.eu, v těle emailu uveďte Vaši fakturační adresu, preferovanou velikost a číslo Vaší vstupenky na Magic Summer, zašleme Vám fakturu. 
K dispozici je pouze velmi omezené množství!

(Nebojte se, pro ty, kteří se zúčastnit nemohou, schovám pár kousků na draw, které se uskuteční po londýnské party :-) )

 

 

OMNIFERA in London - Summer Magic by The Wrap Show

29026136_1785576438412484_8811223521019128505_n.png

Sunday/Neděle, June/Červen 24, 2018
12:00 - 18:00

Letní šátková party roku? Omnifera nemůže chybět!
Moc se těšíme na setkání s Vámi! ♥
+ + +
Summer wrap party of the year? Omnifera can´t miss it! 
We are super excited to meet you! ♥

"Imagine. Its a June Sunday. There's food, drinks, music... woven wraps, baby carriers, accessories... friends, kids, and a summer sky…

A summer party. An urban baby carrier festival. The wrap meet that takes over the beer garden. That's Magic Summer presented by The Wrap Show. We have brands offering PRE-SALES of products to pick up on the day. We have others bringing tester products for you to play with. We’ll have live social media and contests to get everyone involved.

That’s right – this is an event without stalls so that you can party with the brands you love and pick up something you’ve already bought. No rushing, no lines, just relaxing and fun.

Tickets are limited, once they're gone, they're gone." 
The Wrap Show

tickets: http://thewrapshow.co.uk/tickets/

 

Proč v našich šátcích nikdy nebudeme používat plastové příze + + + Why we will never use plastics in our wraps

CZ

Od počátku Omnifery jsme věděli, že se chceme věnovat pouze přírodním materiálům a nevyužívat v naší produkci žádných syntetických přízí. Bylo to přirozené rozhodnutí vycházející z našich osobních názorů a hodnot, avšak nikde jsme jej nehlásali. Nastal čas, abychom se k problematice jasně vymezili.

Dlouho jsme se kvůli tomu bránili například použití třpytek v našich šátcích, protože to znamenalo přidání malé části polyesteru (běžně využívané příze v celém textilním průmyslu, včetně módy a doplňků pro nejmenší), ale podlehli jsme Vašim prosbám a 3 šátky se 4% příměsí polyesterového vlákna vyrobili. Šátky byly připraveny před více než půl rokem. Informace o umělých materiálech v textiliích, které se k nám dostaly v průběhu posledních měsíců, jsou však natolik znepokojivé, že nyní víme jistě, že Omnifera žádné další šátky se třpytkami, či jakoukoli jinou příměsí na bázi plastu, nevydá. 

Ukazuje se, že mikrovlákna z umělých textilií přispívají obrovskou měrou k znečišťování našeho prostředí. Tato mikrovlákna o velikosti pod 1mm se uvolňují do vody ve velkém množství při každém praní našich syntetických textilií. Vědci zkoumali vzorky vody z celého světa a v téměř každém z nich našli množství mikrovláken z polyesteru, nylonu, akrylu a dalších. Plast je toxický, z vody se dostává do těl ryb a dalších živočichů, vstupuje tak do potravního řetězce a tím také na náš talíř. Jedná se tedy o ještě nebezpečnější znečištění, než to z viditelného plastového odpadu. Recyklovaná plastová vlákna z PET lahví apod. tedy situaci velmi nepomáhají, mikrovlákna z nich se praním dostávají do přírody v ještě škodlivější podobě.
Dalším otazníkem je efekt plastového vlákna při kontaktu s kůží. Studie ukazují, že chemikálie z umělých vláken mohou přecházet přes kůži do krevního oběhu a působit toxicky.

Nemáme rádi umělé materiály, protože nám prostě nejsou příjemné. Nyní však máme důvod navíc otevřeně říct, že je v šátcích požívat nechceme a nebudeme. Už jen proto, že se jedná o produkt, který je primárně určen pro ta nejcitlivější stvoření - malá miminka.

Postupně se snažíme zbavit plastu i v naší rodině. Zapřemýšlejte s námi, když si ve slevách budete chtít pořídit novou blůzku s příměsí polyesteru nebo akrylový svetr. K nám už žádné takové nesmí. 

Další bod, kterým se intenzivně zabýváme, jsou merino příze ošetřené tak, aby byly možné prát v pračce. Asi jste si všimli, že v poslední době u nás šátky se superwash (nebo podobně zvaným) merinem vídáte minimálně. I když víme, jak jsou populární, bohužel se takto ošetřené příze neshodují plně s naší filozofií. Drtivá většina těchto přízí je produkovaná za použití těžké chemie. Výsledný produkt navíc ztrácí vlastnosti neošetřené vlny, často je pokryt umělým polymerem. Existují sice šetrnější metody produkce, stále však nejsou 100% a/nebo kvalitativně pro nás nejsou vyhovující. 

Můžeme Vám však slíbit, že budeme neúnavně hledat alternativy šetrné k přírodě i k našemu zdraví.

Další ekookénko se bude týkat pravděpodobně praní :-)

Spolu to dáme!

Vaše Omnifera

(Pokud si o problematice mikrovláken chcete přečíst něco více, najde na internetu spoustu zajímavých článků. Namátkově Vám vybíráme některé z nich:
http://www.earthisland.org/journal/index.php/elist/eListRead/recycled_plastic_clothing_solution_or_threat/

https://www.theguardian.com/environment/2016/jun/20/microfibers-plastic-pollution-oceans-patagonia-synthetic-clothes-microbeads

https://oecotextiles.wordpress.com/2011/10/13/polyester-and-our-health/

https://www.nature.com/articles/s41598-017-10813-0 )

EN

From the beginning of Omnifera we knew that we want to focuse on natural fibers only and avoid using synthetic materials. It was a natural decision based on our attitudes and feelings, but we didn´t proclaim it anywhere. The time has come to define our objectives.

We were hesitating using glitters in our products during long time (just because of our personal opinions), because it meant adding some polyester (that is commonly used in textile industry, without exception of baby textiles), but repeated requests of our customers finally won and we produced 3 releases of wraps with 4% glitters. Those wraps were fabricated more than half a year ago. However informations about plastic in textiles that we got in last months are so alarming, that now we know for sure, that we will not remake any wraps with glitters or other synthetic materials again.

It turns out that microfibres from synthetic textiles hugely contribute to enviromental pollution.
These microfibres that are less than 1 mm in size are released in big quantities from our synthetic garments to water during every washing cycle. Researchers collected effluent samples from marine and freshwater sites around the world and found a big amount of microfibers from polyester, nylon, acrylic, and other synthetic fibers in almost every water sample. The plastic is toxic. It is digested by fishes and other animals, move up the food chain and finish on our plates. This pollution is even more dangerous than the pollution from plastic bottles and other visible plastic waste.
Fibres and yarns from recycled PET bottles etc. therefore doesn´t really help, the plastic from garments made from these materials are released to the nature during washing in even more harmful form.
Other question is the effect of synthetic fibers on our skin. Studies show that chemicals from plastic fibers can be absorbed through the skin into the blood stream, causing toxic effects.

We don´t like plastic materials, simply because we don´t find them pleasant on the skin. But now we have one more reason to openly say that we don´t want and will not use them in baby wraps. Just because it is a product intended for the most sensitive people - our babies.

We are trying to avoid plastics also in our family. Let´s think together when we will want to buy a new polyester blouson or acrylic jumper. There is always an alternative.

Another point that we are intensely reviewing, are treated easy-care merino yarns. You might notice that we are avoiding making wraps with "superwash" merino recently. Although we know this blend is largely popular, it doesn´t match our philosophy unfortunately. The yarns are mostly produced with a help of highly toxic chemicals. Often coated with a sythetic polymer, the final product losts a part of its original properties. Some more eco friendly methods already exist, but but they are still less or more questionable or are not suitable for our needs. 

Anyway we can promise you, that we will always be on a hunt for more sustainable alternatives.

Yours Omnifera

(If you would like to read more about the danger of microfibers, you can google it, there are many articles throughout internet.
We are randomly selecting some of them:
http://www.earthisland.org/journal/index.php/elist/eListRead/recycled_plastic_clothing_solution_or_threat/

https://www.theguardian.com/environment/2016/jun/20/microfibers-plastic-pollution-oceans-patagonia-synthetic-clothes-microbeads

https://oecotextiles.wordpress.com/2011/10/13/polyester-and-our-health/

https://www.nature.com/articles/s41598-017-10813-0 )

DSC_0271small.jpg

New gymsacs + + + Nové batůžky

EN

As you know, our wraps come to you in our signature cotton gymsacs. We are so happy that you like them and truly pleased when you use them! Beause ecology is one of the most important aspects of our production, we were excited when we finally found an opportunity to have them made in organic cotton! Although that means our production costs increase we love to make this step for our planet and you as well. So from our past release our limited Omniferas will arrive to you in the organic gymsac, which is also higher quality and therefore will serve you longer.

 

CZ

Jak určitě víte, naše Omnifera šátky k Vám přichází zabalené v bavlněných batůžcích s originální grafikou. Moc rádi vidíme, jak jste si je oblíbili a velmi nás těší, když Vás s nimi potkáváme! Protože ekologická stránka naší produkce je pro nás velmi důležitá, zajásali jsme, když se konečně naskytla možnost mít naše batůžky vyrobené z organické bavlny! I když se jedná o navýšení našich nákladů, rádi pro Vás a pro zeměkouli tento krok uděláme. A tak k Vám již od našeho posledního releasu dorazí limitované Omnifery v certifikovaném batůžku z biobavlny, který má zároveň o kus vyšší gramáž, takže bude sloužit k Vašim dobrodružstvím mnohem déle.

DSC_0306xs.jpg

SeaCell™ + Silk

DSC_0337FINSMALL.jpg

CZ

Dnes si představíme jeden z našich nejluxusnějších blendů - hedvábí se Seacellem. Seacell je celulózové vlákno (získané z dřevité hmoty) s přidaným práškem z mořských řas. Vlákno bývá často označováno jako wellness pro kůži, jelikož obsahuje množství stopových prvků, minerálů, vitamínů a aminokyselin z mořské řasy. Seacell je velmi měkký a poddajný materiál, který se jemně leskne. 
My jej využíváme ve spojení s hedvábím, a to ne ledajakým hedvábím. Jedná se o morušové hedvábí nejvyšší kvality, které se spřádá v západní Evropě v ekologické přádelně využívající jako zdroj energie vlastní vodní elektrárnu. Hedvábí je nádherně lesklé a pevné. Na místě je také se Seacellem spojeno v jednu přízi. Seacell dohromady s hedvábím tvoří báječnou příměs pro celoroční šátek, oceníte jej však nejvíce v parném létě, protože krásně chladí a odvádí vlhkost od pokožky. Využíváme jej především pro vysokogramážní šátky. Díky pevnosti a velkému množství hedvábí jsou tyto šátky ideální volbou pro letní nošení těžkých dětí. Naše propracovaná vazba dodává jedinečné vlastnosti. I při vysoké gramáži jsou naše šátky s touto příměsí extrémně měkké a prodyšné, takže je snadno využijete se všemi váhovými kategoriemi. 

 

EN

Today we would like to introduce one of our most luxurious blends - silk with Seacell. Seacell is a cellulose fibre with added seaweed powder. The fiber is described as a wellness for skin, because it contains substances such as vitamins, trace elements, amino acids and minerals from the seaweed.
Seacell is a very soft and floppy material with a beautiful shine. 
We use it together with a silk. Our silk is a highest grade mulberry silk that is spun in Western Europe in a spinning factory running on a clean renewable hydro-electric power.
The silk is incredibly lustruous and strong fiber. Seacell and silk are twisted together. They make a great all-year-round wrap  blend together, but they reveal its best in a summer heat, because of its cooling properties and moisture management. We use this blend mostly for heavy weight wraps. Due to the strenght and considerable amount of silk are these wraps a summer must-have for heavier kids. Our signature weave adds an extreme softness and breathability, you can easily use them with all weight categories.

Omnifera Morava

EN

Morava pattern was born and presented for the first time in 2015.It was a long time ago, so we would like to bring back its history for all new commers.

Though Omnifera represents mainly a simple modern design, our roots make us to pay a tribute to a region that we call our home for centuries - Haná. Morava pattern comes from a traditional embroidery of Haná region. However our iterpretation is not only traditional, we like to break rules in choosing colorways, combination of traditional and unexpected is very close to us. And one of these "rebel" combinations is coming soon...

CZ

Vzor Morava provází Omniferu od roku 2015, kdy byl poprvé představen. Většina maminek - pamětnic již od té doby své děti donosila, rádi bychom tedy všem nově příchozím fanynkám našich šátků připomněli jeho původ a důvod.

Přestože se Omnifera věnuje především modernímu jednoduchému designu, naše kořeny velely vzdát hold kraji, který je po staletí naším domovem - Hané. Vzor Morava vychází z tradiční hanácké výšivky. Naše interpretace však není pouze tradiční, především v barevnosti se nedržíme zaběhnutých schemat a přinášíme Vám vzor v různých pojetích. Kombinace tradice a nečekaného je nám blízká. A právě jedna taková brzy přijde...

DSC_0862bw.jpg