SeaCell™ + Silk

DSC_0337FINSMALL.jpg

CZ

Dnes si představíme jeden z našich nejluxusnějších blendů - hedvábí se Seacellem. Seacell je celulózové vlákno (získané z dřevité hmoty) s přidaným práškem z mořských řas. Vlákno bývá často označováno jako wellness pro kůži, jelikož obsahuje množství stopových prvků, minerálů, vitamínů a aminokyselin z mořské řasy. Seacell je velmi měkký a poddajný materiál, který se jemně leskne. 
My jej využíváme ve spojení s hedvábím, a to ne ledajakým hedvábím. Jedná se o morušové hedvábí nejvyšší kvality, které se spřádá v západní Evropě v ekologické přádelně využívající jako zdroj energie vlastní vodní elektrárnu. Hedvábí je nádherně lesklé a pevné. Na místě je také se Seacellem spojeno v jednu přízi. Seacell dohromady s hedvábím tvoří báječnou příměs pro celoroční šátek, oceníte jej však nejvíce v parném létě, protože krásně chladí a odvádí vlhkost od pokožky. Využíváme jej především pro vysokogramážní šátky. Díky pevnosti a velkému množství hedvábí jsou tyto šátky ideální volbou pro letní nošení těžkých dětí. Naše propracovaná vazba dodává jedinečné vlastnosti. I při vysoké gramáži jsou naše šátky s touto příměsí extrémně měkké a prodyšné, takže je snadno využijete se všemi váhovými kategoriemi. 

 

EN

Today we would like to introduce one of our most luxurious blends - silk with Seacell. Seacell is a cellulose fibre with added seaweed powder. The fiber is described as a wellness for skin, because it contains substances such as vitamins, trace elements, amino acids and minerals from the seaweed.
Seacell is a very soft and floppy material with a beautiful shine. 
We use it together with a silk. Our silk is a highest grade mulberry silk that is spun in Western Europe in a spinning factory running on a clean renewable hydro-electric power.
The silk is incredibly lustruous and strong fiber. Seacell and silk are twisted together. They make a great all-year-round wrap  blend together, but they reveal its best in a summer heat, because of its cooling properties and moisture management. We use this blend mostly for heavy weight wraps. Due to the strenght and considerable amount of silk are these wraps a summer must-have for heavier kids. Our signature weave adds an extreme softness and breathability, you can easily use them with all weight categories.