Morava Equinox

EN

Morava Equinox - draw to purchase

material: 61% organic Supima cotton, 39% extrafine merino wool
weight: 312g/m2 pre-wash

4 - €198, 5 - €212, 6 - €226
(21% VAT is excluded for non EU customers.)

Morava equinox is an amazing wrap for a spring weather. Easy to wrap with, soft and moldable, doesn´t need any breaking in. The wrap is suitable for small babies and toddlers as well. Merino wool is a functional material, that is great for baby wraps. It has excellent protection from extremes of temperature, it is antibacterial and non-creasing. 
Extra long staple organic cotton and mulesing free merino, do I need to say more?
Photos doesn´t do it justice - it is black with mustard/olive kind of green.

Morava Equinox will be sold via draw. There is usually about 10-20 wraps in our limited editions.
If you would like to purchase this wrap, please fill in the form below. 
Please enter a draw only if you have an intention to purchase a wrap!

The draw will be closed on Suturday at 9pm CET. We will choose the names from the hat soon after that. Invoices will be sent to the winners and must be paid in 24 hours or names will be redrawn. 
You may only enter the draw one time. 
Thank you very much for your interest!

CZ

Morava Equinox - losování o možnost koupě 

materiál: 61% organická Supima bavlna, 39% extrafine merino vlna
váha: 312g/m2 před praním

4 - 4900 CZK (€198), 5 - 5250 CZK (€212), 6 - 5600 CZK (€226)

Morava Equinox je skvělý šátek do jarního počasí. Jeho gramáž byste nehádali, snadno se váže, je měkký, poddajný a nepotřebuje žádné zanášení. Šátek je vhodný pro malá miminka i odrostlejší nošence.
Merino vlna je funkční materiál, který je velmi vhodný pro použití v šátcích na nošení dětí. Je termoregulační, antibakteriální a nemačkavý.
Extra dlouhovlákenná organická bavlna a "mulesing free" merino, co dodat?
Barva se na fotografiích špatně zachycuje, je mnohem zajímavější naživo - černá se světlou olivovohořčičnou zelenou.

Šátek Morava Equinox bude prodáván formou losování. Šátků v limitovaných edicích bývá zhruba 10-20 kusů.
Pokud si jej přejete zakoupit, vyplňte prosím tabulku.
Každý se může do losování přihlásit pouze jednou na jednu velikost!
Prosím, zapisujte se do losování pouze v případě, že máte zájem si šátek opravdu zakoupit!

Losování bude uzavřeno v sobotu ve 21 hodin. Brzy poté vylosujeme výherce, kterým zašleme faktury. Tito budou mít 24h na jejich zaplacení - platba se provádí pouze převodem (máme i SK účet, takže se nemusíte obávat poplatků) - v této lhůtě musíte odeslat potvrzení o zadání platby na náš email, v opačném případě přistoupíme k přelosování. 
Velmi Vám děkujeme za Váš zájem!

 

Skyfall Vega

EN

Skyfall Vega - draw to purchase

material: 74% Egyptian cotton, 26% linen
weight: 238g/m² pre-wash

3 - €171, 5 - €199, 6 - €213, 7 - €227
(21% VAT will be excluded for non EU customers.)

Lightweight linen wrap with an unconvential character. Grey linen melange goes so well with every outfit and ensure that you don´t need to be worried that tails will reveal your holiday adventures. (On top of that you can put it in the washing machine.)
Skyfall Vega is an airy wrap suitable for hot summer, best for medium weight to lighter weight categories and of course for light wrap lovers. Extra support and moistness absorbence is supplied by the linen yarn. 
It has the same signature airy and fluffy
weave as our heavier wraps. 
The wrap has typical linen nubs, lines in a weave and other irregularities that are given by the combination of material and weave and gives it an unique and beautiful character. Those are not considered flaws.

Signature Omnifera Quadruplex design style created by Jana Kracmarova allows you to choose your favourite side. Turn it over four times to get the right look for you, always modern, clean and minimalist.

Skyfall Vega will be sold via draw. There is usually about 10-20 wraps in our limited editions.


If you would like to purchase this wrap, send us an email to info@omnifera.eu with your name, country, PayPal address and your preferred size with subject “Skyfall Vega”.

The draw will be closed on Saturday at 9pm CET. We will choose the names from the hat soon after that. Invoices will be sent to the winners and must be paid in 24 hours or names will be redrawn. 
You may only enter the draw one time. 
Thank you very much for your interest!

 

CZ

Skyfall Vega - losování o možnost koupě

materiál: 74% egyptská bavlna, 26% len
váha: 238g/m² před praním

3 - 4240 CZK (€171), 5 - 4940 CZK (€199), 6 - 5290 CZK (€213), 7 - 5640 CZK (€227)

Lehoučký šátek se lnem, který Vás nadchne svou netradiční vizáží. Šedý melange len se hodí ke každému outfitu a zajistí, že se nebudete muset obávat, že cípy šátku prozradí Vaše prázdninová dobrodružství. (A kdyby přece jen, můžete jej hodit do pračky.)
Je to vzdušný šátek do parného léta, který nejvíce užijí střední a nižší váhové kategorie a milovníci lehkých šátků. Len mu dodává na nosnosti a skvěle odvádí vlhkost od pokožky. Jako většina jeho těžších příbuzných, šátek disponuje naší originální vzdušnou a nadýchanou vazbou.
Na šátku se nachází typické lněné nopky, výraznější linie ve vazbě a jiné nerovnosti, které jsou způsobené kombinací materiálu a vazby a dodávají šátku krásný nevšední charakter. Nejsou považované za vady.

Vzor Skyfall spadá do originálního Omnifera Quadruplex designu.
Omnifera Quadruplex design, navržený Janou Kráčmarovou, Vám dává čtyři možnosti, jak šátek nosit. Můžete si jej navázat volnější stranou nahoru a získáte velmi jemný a decentní vzhled téměř bez vzoru. Pokud ho otočíte vzhůru nohama, docílíte výrazného vyznění vzoru ve vrchní partii. Otočte jej do rubu a uvidíte, že získáte další dvě plnohodnotné barevné možnosti, vždy čisté, minimalistické a moderní. Není to jen vzor. Je to filozofie. Flexibilní jako Vy.

Skyfall Vega bude prodáván formou losování. Šátků v limitovaných edicích bývá zhruba 10-20 kusů.


Pokud si jej přejete zakoupit, zašlete nám na email info@omnifera.eu své fakturační údaje, číslo zvolené velikosti, měnu, ve které si přejete platit a do předmětu uveďte “Skyfall Vega”.


Prosím, zapisujte se do losování pouze v případě, že máte zájem si šátek opravdu zakoupit!

Losování bude uzavřeno v sobotu ve 21 hodin. Brzy poté vylosujeme výherce, kterým zašleme faktury. Tito budou mít 24h na jejich zaplacení - platba se provádí pouze převodem (máme i SK účet, takže se nemusíte obávat poplatků) - v této lhůtě musíte odeslat potvrzení o zadání platby na náš email, v opačném případě přistoupíme k přelosování. 
Velmi Vám děkujeme za Váš zájem!

New gymsacs + + + Nové batůžky

EN

As you know, our wraps come to you in our signature cotton gymsacs. We are so happy that you like them and truly pleased when you use them! Beause ecology is one of the most important aspects of our production, we were excited when we finally found an opportunity to have them made in organic cotton! Although that means our production costs increase we love to make this step for our planet and you as well. So from our past release our limited Omniferas will arrive to you in the organic gymsac, which is also higher quality and therefore will serve you longer.

 

CZ

Jak určitě víte, naše Omnifera šátky k Vám přichází zabalené v bavlněných batůžcích s originální grafikou. Moc rádi vidíme, jak jste si je oblíbili a velmi nás těší, když Vás s nimi potkáváme! Protože ekologická stránka naší produkce je pro nás velmi důležitá, zajásali jsme, když se konečně naskytla možnost mít naše batůžky vyrobené z organické bavlny! I když se jedná o navýšení našich nákladů, rádi pro Vás a pro zeměkouli tento krok uděláme. A tak k Vám již od našeho posledního releasu dorazí limitované Omnifery v certifikovaném batůžku z biobavlny, který má zároveň o kus vyšší gramáž, takže bude sloužit k Vašim dobrodružstvím mnohem déle.

DSC_0306xs.jpg

Nubes Stratocumulus

EN

Nubes Stratocumulus - draw to purchase CLOSED

material: 48% Egyptian cotton, 36% silk, 16% SeaCell
weight: 315g/m² pre-wash

4 - €364, 5 - €397, 6 - €429, 7 - €462
(21% VAT will be excluded for non EU customers.)

SeaCell is a yarn with seaweed powder, that contains minerals, vitamins and trace elements, it used to be called "wellness for skin". Combined with the finest european silk, the wrap is incredibly pleasant to touch, soft yet strong. These qualities makes it a great summer wrap, but it can be used all year round. It is a fantastic toddler wrap, due to its heavy weight, but because of itś softness it is suitable for all. Might be too thick for newborns.
Amazing softness, shine, drape and ultimate comfort.
Blog post about this blend. 

 

CZ

Nubes Stratocumulus - losování o možnost koupě UKONČENO

materiál: 48% egyptská bavlna, 36% hedvábí, 16% SeaCell
váha: 315g/m² před praním

4 - 9000 (€364), 5 - 9800 CZK (€397), 6 - 10600 CZK (€429), 7 - 11400 CZK (€462)

SeaCell je příze s příměsí mořské řasy, která obsahuje pečující minerály, vitamíny a stopové prvky, bývá nazývána wellness pro pokožku. V kombinaci s nejkvalitnějším evropským hedvábím, o jehož blahodárných vlastnostech bylo napsáno již mnoho, se jedná o materiál, který je neskutečně příjemný v kontaktu s kůží, je jemný a přesto velmi pevný. Tyto přednosti jej předurčují k letnímu nošení, využijete jej ale celoročně. Vzhledem ke gramáži je velmi pohodlný i pro ty nejtěžší děti, pro jeho jemnost jej však můžeme doporučit všem. Pro nejmenší miminka může být zbytečně tlustý. 
Jedinečná měkkost, nádherný lesk, úžasná splývavost a vysoké pohodlí.
Článek o této příměsi je k dispozici na našem blogu.

SeaCell™ + Silk

DSC_0337FINSMALL.jpg

CZ

Dnes si představíme jeden z našich nejluxusnějších blendů - hedvábí se Seacellem. Seacell je celulózové vlákno (získané z dřevité hmoty) s přidaným práškem z mořských řas. Vlákno bývá často označováno jako wellness pro kůži, jelikož obsahuje množství stopových prvků, minerálů, vitamínů a aminokyselin z mořské řasy. Seacell je velmi měkký a poddajný materiál, který se jemně leskne. 
My jej využíváme ve spojení s hedvábím, a to ne ledajakým hedvábím. Jedná se o morušové hedvábí nejvyšší kvality, které se spřádá v západní Evropě v ekologické přádelně využívající jako zdroj energie vlastní vodní elektrárnu. Hedvábí je nádherně lesklé a pevné. Na místě je také se Seacellem spojeno v jednu přízi. Seacell dohromady s hedvábím tvoří báječnou příměs pro celoroční šátek, oceníte jej však nejvíce v parném létě, protože krásně chladí a odvádí vlhkost od pokožky. Využíváme jej především pro vysokogramážní šátky. Díky pevnosti a velkému množství hedvábí jsou tyto šátky ideální volbou pro letní nošení těžkých dětí. Naše propracovaná vazba dodává jedinečné vlastnosti. I při vysoké gramáži jsou naše šátky s touto příměsí extrémně měkké a prodyšné, takže je snadno využijete se všemi váhovými kategoriemi. 

 

EN

Today we would like to introduce one of our most luxurious blends - silk with Seacell. Seacell is a cellulose fibre with added seaweed powder. The fiber is described as a wellness for skin, because it contains substances such as vitamins, trace elements, amino acids and minerals from the seaweed.
Seacell is a very soft and floppy material with a beautiful shine. 
We use it together with a silk. Our silk is a highest grade mulberry silk that is spun in Western Europe in a spinning factory running on a clean renewable hydro-electric power.
The silk is incredibly lustruous and strong fiber. Seacell and silk are twisted together. They make a great all-year-round wrap  blend together, but they reveal its best in a summer heat, because of its cooling properties and moisture management. We use this blend mostly for heavy weight wraps. Due to the strenght and considerable amount of silk are these wraps a summer must-have for heavier kids. Our signature weave adds an extreme softness and breathability, you can easily use them with all weight categories.

Heart Rock Makalu

EN

Heart Rock Makalu - draw to purchase CLOSED

material: 50% Egyptian cotton, 50% Japanese silk
weight: 310g/m2 pre-wash

4 - €309, 5 - €329, 6 - €349, 7 - €369
(21% VAT is excluded for non EU customers.)

Heart Rock Makalu with 50% of japanese silk is a very strong, cushy and grippy wrap that will become soft after some use.
Best for bigger babies, experienced babywearers might enjoy it with all weight categories.
Purple with grey.

Signature Omnifera Quadruplex design style created by Jana Kracmarova allows you to choose your favourite side. Turn it over four times to get the right look for you, always modern, clean and minimalist.

 

CZ

Heart Rock Makalu - losování o možnost koupě UZAVŘENO

materiál: 50% egyptská bavlna, 50% japonské hedvábí
váha: 310g/m2 před praním

4 - 7650 CZK (€309), 5 - 8150 CZK (€329), 6 - 8650 CZK (€349), 7 - 9150 CZK (€369)

Heart Rock Makalu v exkluzivním složení s 50% japonského hedvábí. Jedná se o šátek s vysokou nosností, neklouzavý, velmi pohodlný, po zanošení pěkně změkne. Zkušenější jej užijí na všechny váhové kategorie, začátečníkům jej doporučujeme spíše na těžší děti.
Budete-li hledat, najdete v horách srdce.
Fialová s šedou.

Vzor Heart Rock spadá do originálního Omnifera Quadruplex designu.
Omnifera Quadruplex design, navržený Janou Kráčmarovou, Vám dává čtyři možnosti, jak šátek nosit. Můžete si jej navázat volnější stranou nahoru a získáte velmi jemný a decentní vzhled téměř bez vzoru. Pokud ho otočíte vzhůru nohama, docílíte výrazného vyznění vzoru ve vrchní partii. Otočte jej do rubu a uvidíte, že získáte další dvě plnohodnotné barevné možnosti, vždy čisté, minimalistické a moderní. Není to jen vzor. Je to filozofie. Flexibilní jako Vy.

 

Morava Forever and Ever

EN

material: 60% organic Supima cotton, 40% camel wool
weight: 300g/m² pre-wash

4 - €274, 5 - €290, 6 - €306
(21% VAT will be excluded for non EU customers.)

Raw undyed camel wool with luxurious organic hot pink cotton. Camel wool is a lightweight termoregulative wool with great insulating properties.
Great for bigger babies, not suitable for newborns.

 

CZ

materiál: 60% organická Supima bavlna, 40% velbloudí vlna
váha: 300g/m² před praním

4 - 6840 CZK (€274), 5 - 7240 CZK (€290), 6 - 7640 CZK (€306)

Přírodní nebarvená velbloudí vlna a s luxusní organickou bavlnou v sytě růžové. Velbloudí vlna je lehká termoregulační vlna, která má skvělé izolační vlastnosti. 
Šátek je ideální pro větší děti, není vhodný pro novorozence.

 

Skyfall Fairytale

EN


material: 72% Egyptian cotton, 21% extra fine merino, 7% alpaca
weight: 295g/m2 pre-wash

5 - €254, 6 - €268, 7 - €282
(21% VAT will be excluded for non EU customers.)

A very new Omnifera blend!

Skyfall Fairytale is extremly soft and airy wrap. Extra fine merino (from a well known Inception 001 blend) is combined with
alpaca - an exclusive light wool that is  related to camel and vicuña wool.
The wrap for wool lovers! Suitable for all.

Blue on light blue.

Signature Omnifera Quadruplex design style created by Jana Kracmarova allows you to choose your favourite side. Turn it over four times to get the right look for you, always modern, clean and minimalist.

 

CZ


materiál: 72% egyptská bavlna, 21% extra fine merino, 7% alpaka
váha: 295g/m2 před praním

5 - 6340 CZK (€254), 6 - 6690 CZK (€268), 7 - 7040 CZK (€282)

Úplně nový blend v portfoliu Omnifery! 

Skyfall Fairytale je neuvěřitelně měkký šátek. jemně chlupatý a velmi vzdušný. Extra jemné vysoce kvalitní merino (znáte např. z blendu Inception 001) doplňuje alpaka - exkluzivní lehká vlna, příbuzná té z velblouda a také vikuni. 
Milovníci vlny budou z šátku nadšeni! 
Šátek je vhodný pro všechny.

Modrá na sv. modré.

Vzor Inception spadá do originálního Omnifera Quadruplex designu.
Omnifera Quadruplex design, navržený Janou Kráčmarovou, Vám dává čtyři možnosti, jak šátek nosit. Můžete si jej navázat volnější stranou nahoru a získáte velmi jemný a decentní vzhled téměř bez vzoru. Pokud ho otočíte vzhůru nohama, docílíte výrazného vyznění vzoru ve vrchní partii. Otočte jej do rubu a uvidíte, že získáte další dvě plnohodnotné barevné možnosti, vždy čisté, minimalistické a moderní. Není to jen vzor. Je to filozofie. Flexibilní jako Vy.
 

Kubista Z novu

EN

material: 70% Egyptian cotton, 15% wool, 9% silk, 6% cashmere

weight: 290g/m2 pre-wash

3 - €265, 4 - €283, 5 - €301, 6 - €319, 7 - €337
(21% VAT will be excluded for non EU customers.)

Kubista pattern is a tribute to a unique Cubist style in Czech architecture. 

This time in a legendary blend and striking color combination.

This wrap is like your favourite sweater. Cozy, snuggly and fluffy. It is soft and supportive and I can assure you that you will love it. Great for babies and toddlers alike.

 

CZ

materiál: 70% egyptská bavlna, 15% vlna, 9% hedvábí, 6% kašmír

váha: 290g/m2 před praním

3 - 6630 CZK (€265), 4 - 7080 CZK (€283), 5 - 7530 CZK (€301), 6 - 7980 CZK (€319), 7 - 8430 CZK (€337)

Vzor Kubista je naším odkazem na slavnou a unikátní éru českého kubismu v architektuře.

Tentokrát v legendárním složení a nepřehlédnutelné barevné kombinaci.

Tento šátek je jako Váš oblíbený svetr.
Okouzlí Vás svou měkkostí, nosností a výjimečným pohodlím, nebojíme se jej doporučit úplně všem. 

 

Morava Anarchy WS

EN

material: 61% organic Supima cotton, 19% wool, 12% silk, 8% cashmere
weight: 300g/m² pre-wash

4 - €287, 5 - €305, 6 - €323
(21% VAT will be excluded for non EU customers.)

Comfortable and supportive wrap in a fancy blend. One of the best cottons in the world - Supima - in organic grade, blended with extra fine merino wool, silk and cashmere. Suitable for all, best for bigger babies.
 

CZ

materiál: 61% organická Supima bavlna, 19% vlna, 12% hedvábí, 8% kašmír
váha: 300g/m² před praním

4 - 7180 CZK (€287), 5 - 7630 CZK (€305), 6 - 8080 CZK (€323)

Pohodlný a nosný šátek s luxusním složením. Jedna z nejlepších bavln na světě - Supima - v organické kvalitě, s příměsí jemné merino vlny, hedvábí a kašmíru. Vhodný pro všechny, ideál pro větší děti.

 

Omnifera Morava

EN

Morava pattern was born and presented for the first time in 2015.It was a long time ago, so we would like to bring back its history for all new commers.

Though Omnifera represents mainly a simple modern design, our roots make us to pay a tribute to a region that we call our home for centuries - Haná. Morava pattern comes from a traditional embroidery of Haná region. However our iterpretation is not only traditional, we like to break rules in choosing colorways, combination of traditional and unexpected is very close to us. And one of these "rebel" combinations is coming soon...

CZ

Vzor Morava provází Omniferu od roku 2015, kdy byl poprvé představen. Většina maminek - pamětnic již od té doby své děti donosila, rádi bychom tedy všem nově příchozím fanynkám našich šátků připomněli jeho původ a důvod.

Přestože se Omnifera věnuje především modernímu jednoduchému designu, naše kořeny velely vzdát hold kraji, který je po staletí naším domovem - Hané. Vzor Morava vychází z tradiční hanácké výšivky. Naše interpretace však není pouze tradiční, především v barevnosti se nedržíme zaběhnutých schemat a přinášíme Vám vzor v různých pojetích. Kombinace tradice a nečekaného je nám blízká. A právě jedna taková brzy přijde...

DSC_0862bw.jpg

Inception 021

EN

material: 69% Egyptian cotton, 31% camel wool
weight: 320g/m² pre-wash

3 - €254, 4 - €270, 5 - €286, 6 - €302, 7 - €318
(21% VAT will be excluded for non EU customers.)

Raw undyed camel wool with raw long staple cotton. We love the purity of these materials. Camel wool is a lightweight termoregulative wool with great insulating properties.
Suitable for all.

Signature Omnifera Quadruplex design style created by Jana Kracmarova allows you to choose your favourite side. Turn it over four times to get the right look for you, always modern, clean and minimalist.
 

CZ

materiál: 69% egyptská bavlna, 31% velbloudí vlna
váha: 320g/m² před praním

3 - 6340 CZK (€254), 4 - 6740 CZK (€270), 5 - 7140 CZK (€286), 6 - 7540 CZK (€302), 7 - 7940 CZK (€318)

Přírodní nebarvená velbloudí vlna a přírodní dlouhovlákenná bavlna. Milujeme čistotu těchto materiálů. Velbloudí vlna je lehká termoregulační vlna, která má skvělé izolační vlastnosti. 
Šátek je vhodný pro všechny.

(Osobní zkušenost s kousavostí/nekousavostí - jedná se o novou, dosud nevydanou přízi, osoby citlivé na vlnu ji mohou před zanošením cítit, osobně bych ji zařadila kousavostí do středu mezi námi používané vlněné příze.)

Vzor Inception spadá do originálního Omnifera Quadruplex designu.
Omnifera Quadruplex design, navržený Janou Kráčmarovou, Vám dává čtyři možnosti, jak šátek nosit. Můžete si jej navázat volnější stranou nahoru a získáte velmi jemný a decentní vzhled téměř bez vzoru. Pokud ho otočíte vzhůru nohama, docílíte výrazného vyznění vzoru ve vrchní partii. Otočte jej do rubu a uvidíte, že získáte další dvě plnohodnotné barevné možnosti, vždy čisté, minimalistické a moderní. Není to jen vzor. Je to filozofie. Flexibilní jako Vy.

 

Heart Rock Annapurna I

EN

material: 66% Egyptian cotton, 22% extra fine merino wool, 8% ethically sourced angora, 4% lurex
weight: 315g/m² pre-wash

3 - €239, 4 - €255, 5 - €271, 6 - €287, 7 - €303
(21% VAT will be excluded for non EU customers.)

Great winter wrap with high quality merino wool and angora. Angora is a very warm and soft wool with a cashmere like feel. 
We listened to your wishes and added a little glitter.
Suitable for all.
Animal welfare is very important to us, we only use certified ethically sourced angora wool.

Signature Omnifera Quadruplex design style created by Jana Kracmarova allows you to choose your favourite side. Turn it over four times to get the right look for you, always modern, clean and minimalist.

 

CZ

materiál: 66% egyptská bavlna, 22% extra fine merino vlna, 8% eticky získávaná angora, 4% lurex
váha: 315g/m² před praním

3 - 5980 CZK (€239), 4 - 6380 CZK (€255), 5 - 6780 CZK (€271), 6 - 7180 CZK (€287), 7 - 7580 CZK (€303)

Heart Rock Annapurna I je velmi příjemný vlněný šátek. Angora je jemná a velmi hřejivá vlna, která bývá jemností přirovnávána ke kašmíru. Jejím ideálním společníkem bývá merino vlna, která vláknu dodá na pevnosti, v tomto případě extra fine merino vlna. 
Šátek je vhodný pro všechny.
Samozřejmostí je, že se jedná o certifikovanou eticky získávanou angoru, protože my v Omnifeře pevně věříme v důležitost pohody zvířat a o problematiku angorské vlny se zajímáme.

Vzor Heart Rock spadá do originálního Omnifera Quadruplex designu.
Omnifera Quadruplex design, navržený Janou Kráčmarovou, Vám dává čtyři možnosti, jak šátek nosit. Můžete si jej navázat volnější stranou nahoru a získáte velmi jemný a decentní vzhled téměř bez vzoru. Pokud ho otočíte vzhůru nohama, docílíte výrazného vyznění vzoru ve vrchní partii. Otočte jej do rubu a uvidíte, že získáte další dvě plnohodnotné barevné možnosti, vždy čisté, minimalistické a moderní. Není to jen vzor. Je to filozofie. Flexibilní jako Vy.